Systemy wentylacyjne i ich kompleksowa wymiana

Ostatnio przypomniałem sobie historię, która wydarzyła się już jakiś czas temu i wydaje mi się, że może ona zainteresować co najmniej parę osób dlatego się nią tutaj z wami podzielę. Historia dotyczy mojego kolegi, którego wielkim wrogiem stały się systemy wentylacyjne, ale do tego zaraz dojdziemy. Kilka lat temu wspomniany już kumpel kupił mieszkanie w bloku, które należało wyremontować z powodu niechlujstwa poprzednich lokatorów. Nie narzekał na to z tego względu, że dzięki temu cena mieszkania była znacznie mniejsza od innych, które w tamtym czasie były wystawione na sprzedaż. Kompleksowy remont miał pochłonąć trochę pieniążków, ale nie zamierzał się z tego tytułu denerwować albowiem zdawał sobie z tego sprawę już na samym początku rozmów z gościem, który sprzedawał lokum.

Systemy wentylacyjne i problematyczny remont

W teorii najtaniej miała wynieść wymiana wentylacji mimo tego, że zamierzał wymienić nie tylko wentylatory a cały system instalacji. Tak jak napisałem było tak tylko w teorii bowiem w praktyce okazało się, że trafił mu się jakiś wyjątkowy pech albo jakieś fatum i żeby doprowadzić do ukończenia remontu wentylacji musiał się nieźle nagłowić. Zakup potrzebnych elementów przebiegł bez żadnych problemów, kłopoty rozpoczęły się wraz z montażem, którego podejmowały się przeróżne osobistości. Fachowcy i specjaliści wchodzili i wychodzili, żaden z nich nie był w stanie wykonać poleconego mu zadania. Po prostu kabaret, który idealnie nadałby się do programu „usterka”. Kolega tylko tracił pieniądze na tak zwanych majstrów a żaden z nich pomimo zapewnień, że robił to już nie raz nie mógł uruchomić wentylacji. Systemy wentylacyjne okazały się najtrudniejszą rzeczą na świecie do zrobienia a kumpel poruszył niebo i ziemię by znaleźć kogoś kto posiada jakieś umiejętności nie tylko na papierze. Mijały dni, mijały tygodnie aż pod jego drzwiami znalazł się ktoś kto dał nadzieje mojemu kumplowi na lepsze jutro. Był to budowlaniec w podeszłym wieku, zjawił się w mieszkaniu wraz ze swoim synem, który pełnił funkcję pomocnika. Z wierzchu wszystko wyglądało w porządku, facet wyglądał na fachowca, ale patrząc po tym jak wielu takich ekspertów miał w ostatnim czasie pod swoim dachem wolał podejść do sprawy z dystansem by znów się nie zawieść.

Systemy wentylacyjne

Pan majster z wąsem dosłownie w niecałą godzinę zamontował wszystkie elementy w międzyczasie narzekając na swoich poprzedników i ich pracę, która według niego została wykonana tragicznie. Ku zdziwieniu mojego kolegi gość zażądał bardzo małego wynagrodzenia dlatego kumpel postanowił wręczyć mu jeszcze drugie tyle co i tak w porównaniu do jego poprzedników było mniejszym kosztem. Zachował jego numer telefonu gdyby w przyszłości potrzebował pomocy i bardzo dobrze zrobił bo sam korzystałem z usług tego pana już dwa razy i jestem z w pełni zadowolony. Systemy wentylacyjne nie są dla wszystkich specjalistów w branży budowlanej jak się okazuje. Na szczęście istnieją jeszcze ludzie, którzy są fachowcami nie tylko z nazwy i można im w pełni zaufać powierzając pracę w swoim domu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>